Červen 2014

Člověk, co si čtyři roky skromně plánuje, jak půjde studovat do Olomouce, musí zákonitě skončit v Brně

25. června 2014 v 9:52 | Nagasaki Nicolca |  Zápisky ze života jejího i blogového
Dobré dopoledne přeji.

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné - teď už to vím zcela jistě. Jak říká nadpis, od prváku si plánuju, jak půjdu studovat japonštinu do Olomouce. Přihlášku na Masárnu jsem podala spíš jen tak pro jistotu. A brala jsem to sportovně. Po TSPéčkách jsem vysmátě prohlásila, že tam se nemůžu dostat, ani kdybych se rozkrájela. (pak jsem zjistila, že mám percentil skoro 90, uhm) V polovině května proběhly příjmačky na UP a poté přišlo rozhodnutí o mém nepřijetí. Od té chvíle jsem byla skálopevně přesvědčená, že svůj následující rok strávím na jazykovce. Na oborovky do Brna jsem jela spíš jen tak z principu. A po nich opět vysmátá prohlásila, že tohle prostě nemůže vyjít.
Dneska (protože už od minulého týdne odevzdaně čekám na výsledky) odkliknu svoji přihlášku na muni a vybafne na mě jediné prosté červeně zářící slovo:

přijat(a)


V tu chvíli jsem vypadala nějak takhle:

http://media.tumblr.com/tumblr_lzuqy1ye2e1qflqwo.gif

Pak mi došlo, že to není vtip ani chyba v Matrixu:

http://24.media.tumblr.com/d90b0261d09fe5939840440db164ccb9/tumblr_mg8y8yMMZA1rscl2po1_500.gif

No, a jak je mým zvykem, začala jsem samým štěstím brečet:

http://img.photobucket.com/albums/v321/kiwigirl15nz/GIFS/Super%20Junior/Yesung/yesung_crying.gif

Panebože. Já. Budu. Vysokoškolák. A budu studovat japanistiku.*fňuk*
Nemůžu tomu uvěřit. Štípněte mě někdo.

...pac a pusu, Vaše šťastná Nagasaki

Just RicSung

22. června 2014 v 22:45 | Nagasaki Nicolca |  K-POP
Zdravím, děcka.

Ne, neptejte se, co mě to popadlo. Já sama totiž nevím. Původně jsem měla v plánu kreslit pandu. Popravdě, během zpáteční cesty z toho dnešního rodinnýho osmikilometrovýho výšlapu jsem o tom byla pevně přesvědčená. Jinak řečeno, měla jsem jasnou vizi. Jenže pak jsem doma vzala do ruky skicák a z nějakého neznámého důvodu se upřeně zadívala na svoje Shinhwa puzzle (udělala jsem sama sobě radost za úspěšnou maturitu, no), co stále tak smutně stojí opřené o opačnou zeď, než na jaké bude viset, protože tatíček zatím neměl čas ho přidělat. Respektive zadívala jsem se na Erika a Hyesunga, kteří tam tak strašně příhodně a nevinně sedí vedle sebe... (jasně, ono je jedno, vedle koho Eric sedí, já jsem schopná začít klidně spřádat i teorie o RicJinovi...) (ehm, z druhé strany na té fotce vedle něj sedí Minwoo, mimochodem... takže v blízké době nejspíš očekávejte dalšího RicMina xD) Uhm, no a to je asi všechno. Prostě jsem z náhlého popudu začala kreslit chibi RicSunga (nebo RicSyunga - ale varianta bez toho "ypsilonu" se mně osobně zamlouvá víc).
Víte, občas (ale pak mi dojede, že je to pitomost), jak si tak promítám Školu prokletých (jo, s rychlostí mého psaní mám vymyšlený děj minimálně na 20 let dopředu), mám dost velké pochybnosti o tom, že je RicSung skutečně můj nejoblíbenější Shinhwa pár. Protože všechno, úplně všechno tam ukazuje přímo na RicDyho. To Andy je ta dokonalá žena, se kterou by Eric vedl nejšťastnější a nejspokojenější život, jaký si umí představit, kdyby... ano, kdyby si nevzal Hyesunga. Tu zlou a ošklivou (čtěte: krásnou, moc krásnou) sirénu, co všem RicDyfilům kazí šance na dožití se happyendu.xD Jasně, to přeháním, i tamní RicDyfilové vědí, že Sung Erika miluje, i když to tak většinu času nevypadá, a Eric (masochista, co tvrdí ze není masochista, ale to tvrdí i Nichkhun, u nějž je to zcela evidentní) s ním je šťastný... občas, ehm. *pod stolem v záchvatu hysterického smíchu* Já fakt nevím proč to dělám! Zbožňuju RicSunga, miluju Hyesunga, ale uznejte, že on se pro roli "zlé ženy (co v podstatě ani trochu zlá není)" prostě narodil! (na rozdíl od Andyho (ten může být maximálně tak psychopatický, vražedně smýšlející, ale zároveň oddaně milující duch, haha))
*chvíle ticha*
Nebo jsem fakt jediná, kdo si to myslí? (věřte mi, ti, co se na první pohled zdají jako úplná neviňátka, co se tváří, že nemají rádi Erika, jsou nejhorší! *smrtelně vážný výraz*)
Hmm, mám k těmhle dvěma holt velice specifický vztah.

http://fc02.deviantart.net/fs70/i/2014/173/e/8/just_ricsung_by_nicolca94-d7nhmws.png

Když Nagasaki neví co by, nenajde to v OBI, ale skončí u Erika

8. června 2014 v 18:24 | Nagasaki Nicolca |  Zápisky ze života jejího i blogového

Pěkný (čtěte: hnusný, parný - a vůbec, mám toho dost! Stěhuju se do Grónska!) nedělní podvečer, zlatíčka.

Víte, je fakt divný mít ÚPLNÝ volno. Pořád mám pocit, že bych měla něco dělat. Tím myslím učit se. Do čehokoli. Uf, nevěřila bych, že to někdy řeknu, ale ta školní lopota mi začíná chybět. Haha.xD

Co se psaní týče, žádná sláva to není. Ale včera jsem napsala víc než jednu větu, což považuju vzhledem ke svým posledním měsícům hluboké stagnace za úspěch. Snad se mi konečně podaří se alespoň TROCHU rozepsat...

Ano, jsem si plně vědoma toho, že poslední layout tu moc dlouho nevydržel. A ne, tentokrát se nebudu vymlouvat ani omlouvat za to, že hlavní roli OPĚT vyhrál Eric. Tak to holt je a nejspíš to tak i bude. Vsadím se, že i Vy máte v seznamu svých biasů někoho, ke komu se nejčastěji vracíte. I mě sice dost překvapuje, že tou osobou pro mě není (the most ultimate of ultimate biases) Minho, ale lámat svůj vkus přes koleno jen proto, aby to dávalo větší smysl, nehodlám. A popravdě, takových nelogických myšlenek mám víc, takže žádná křeč (např. Kdybych si musela vybrat ze Shinhwy jenom jednoho člena, se kterým bych měla možnost se osobně setkat (ačkoli by mi u toho asi samým žalem vykrvácelo srdce), byl by to Andy. Jo, vidíte správně - Andy, ne Eric.). Beztak všichni, co nejste na mém blogu poprvé, víte, že Erika zbožňuju. Takže jste si už nejspíš stejně zvykli. Nebo si proti mému fangirlení minimálně vybudovali imunitu.xDxDxD

http://24.media.tumblr.com/f089977cee5900b98f7a1420d6011b78/tumblr_mj3pvdsnW11qgjshno1_500.gif
Ah, no řekněte, není ta gifka prostě kouzelná? *rozpustila se*

PS: Docela netrpělivě vyhlížím 19. červen. To mimo jiné dostaneme maturitní vysvědčení, ale někteří z nás HLAVNĚ knižní odměny za vzorné studium, tzn. celé čtyři roky s vyznamenáním (a za chibíky, keke). Konečně budu vlastnit aspoň jednu knížku od Harukiho Murakamiho! Chtěla jsem Norské dřevo, ale to neměli, tak jsem přemýšlela o Afterdark, jenže to je zase hrozně útlá knížečka (a já bych ráda, aby mi to čtení vystačilo aspoň na dva dny), a tak jsme si nakonec vzala Kafku na pobřeží. Jo, a ještě nějakej horor, co měli ve slevě. Tož hip hip hurá, po dlouhé době budu mít o prázdninách co číst (mimo fanfikce, samozřejmě)!

...pac a pusu, Vaše Nagasaki


Zkouška dospělosti úspěšně za mnou (ne, že bych se cítila o moc dospělejší)

2. června 2014 v 20:13 | Nagasaki Nicolca |  Zápisky ze života jejího i blogového
Krásný dobrý večer, miláčkové.

Jak říká nadpis - ano, dne 2. června 2014 jsem se stala oficiálně absolventkou střední pedagogické školy. A že to byly nervy. Zase. Ale já jsem prostě nepoučitelná. A přitom k nervování nebyl vlastně důvod: zakončila jsem své středoškolské studium třemi jedničkami (čeština (Erich Maria Remarque - Na západní frontě klid), angličtina (Problems of young people), pedagogika (Psychopedie)) a jednou dvojkou (hudebka (Hudební směry na přelomu 19 a 20. století) - čili jedničkou z ústní maturity a trojkou z té otřesné maturity praktické (viz. některý z minulých článků)).
Jsem šťastná jako blecha, věříte tomu?xD

http://24.media.tumblr.com/a7b162ebf2a11f32edc8f336b639dfd5/tumblr_mq5jl2U8jy1rflvieo1_500.gif

No, jinak na vysokou do Olomouce mě nevzali... zkusím poslat odvolání na japonštinu, ale nemyslím, že to k něčemu bude. Dělám sice ještě oborovky v Brně (v pátek), ale jelikož, co jsem z pozvánky pochopila, po mně chtějí znát hiraganu a katakanu, mám docela mizivou šanci na úspěch.
Příští školní rok holt jistí jazykovka.

PS: Jsem unavená, jako kdybych dělala bůh ví co, a ne seděla a mluvila. Haha.

...pac a pusu, Vaše Nagasaki
https://pa1.narvii.com/6799/31af36ad2124fd3650a5e46e6e8f86fd2580e7d5_hq.gif

Obsah tohoto blogu je veskrze autorský.

Kdo chce kopírovat, nechť bezpodmínečně uvede zdroj!

周觅

Animace a obrázky, jež nepatří k výtvorům mé maličkosti, pocházejí ze serverů DeviantART a tumblr.