Prosinec 2011

Hra s ohněm - 1. díl

31. prosince 2011 v 22:46 | Nagasaki Nicolca

Hra s ohněm - minirecenze

29. prosince 2011 v 18:08 | Nagasaki Nicolca

►žánr: shonen-ai, komedie, drama (jak si to kdo přebere)
►fandom: SHINee a Super Junior + Girls' Generation

Společnost v Koreji se rozdělila na dvě kasty - vrstvu bohatých a mocných šlechticů a vrstvu průměrně majetných obyvatel. Rozdíly mezi kastami nejsou na první pohled vidět, a tak je egoističtí aristokraté dávají najevo svým chováním a urážkami. Proto mezi oběma vrstvami panuje neustálá nevraživost a je celkem nemyslitelné (a pro šlechtice "společensky nevhodné"), aby se příslušníci těchto dvou vrstev vzájemně přátelili nebo snad navazovali i hlubší vztahy.
A protože život je komplikovaný a rád si s lidmi pohrává, tak se příslušník nižší vrstvy, Lee Taemin, zakouká do mladého šlechtice Choie Minha, který se před nedávnem vrátil ze studií v zahraničí...

Povídky

29. prosince 2011 v 16:28 | Nagasaki Nicolca

Chapters
completed


completed


completed

completedOneshots

...aneb co se do hlavního příběhu nevlezlo

Všechno jednou končí... bohužel

26. prosince 2011 v 19:20 | Nagasaki Nicolca
To byste nevěřili, jak jsem si včera v tichosti poplakala ve své postýlce. Proč? Z jednoho prostého důvodu. Domyslela jsem finále Fantastic Magic. Pokračování nebude. Heartless je konec. S tím už jsem byla smířená dřív, pak mě chytl zoufalý nápad nějak pokračovat, ale včera jsem si řekla, že ne. Čtyři příběhy s celkově devatenácti sériemi jsou pro jeden celek až dost.
Jak jsem si však tak v hlavě přemítala, jak to celé ukončím, zjistila jsem, že mi po tvářích tečou slzy. První co mě napadlo bylo "ty jsi vážně blbá, Nicolo", pak jsem si ale řekla "proč si nepobrečet", loučím se s něčím, čím jsem žila. Miluju svoje postavy, odchod každé mě zamrzel. Ale kluci z Heartless mi k srdci přirostli ze všech nejvíc.
Brečela jsem i dneska, když jsem si to rekapitulovala. Stojí mi to vůbec za to? No, musím konstatovat, že jo.^^
Nejvíc je mi líto Mortema. Přežil, to jo, jenže... achich, ještě uroním další slzičku. Radši už mlčím.
Tak, ještě mi zbývá shrnout Heartless do Infa, a... co budu dělat? Věnovat se psaní? Nebo radši jen kreslení do všech příběhů? Nebo mě napadne něco nového? Nového? Nejsem si tak jistá, že se od svých kluků dokážu úplně distancovat.^__^

Edward Delgabo

18. prosince 2011 v 19:25 | Nagasaki Nicolca |  ...the GODS
*Nicolca (padla vysíleně na stůl): "ANO! Dokázala jsem to! Nakreslila jsem Delgaba!" Ageha (suše): "No konečně. Že ti to teda trvalo."*Edward Delgabo je hostitelem boha života a nevlastním otcem Kysona a Reima. V minulosti, když byl ještě obyčejným člověkem, propagoval svou fanatickou víru v boha života a našel spoustu příznivců. Chtěl se zbavit Kysona, který prokoukl jeho masku ctihodného občana, a dosáhl toho, že jeho nevlastní syn spáchal sebevraždu. O pár let později si vzala život i jeho žena Rosalie, Reimova a Kysonova matka. Její ztráta ho velmi zasáhla, byla asi jedinou osobou, kterou Edward kdy opravdu miloval. A tehdy ho jeho bůh určil za svého vyvoleného hostitele.
Delgabo byl onen neznámý, který unesl Gray, aby mohl vyvolat Greye a poštvat ho proti Mortemovi. Oliver, bůh moře, Edwardovi od začátku sloužil a zmanipuloval Katju, Lulu a Mila, aby se postavili proti Dastielovi, Mishovi a Yuuovi. To Delgabo nakazil Deatha Zlem, s plánem takovým, že až se ho zmocní úplně, nezbyde Mortemovi jiná možnost, než ho zabít. Tím získá veškerou božskou moc - a bude se muset stát bohem smrti. A až tak učiní, zabije Yuua. Delgabo má totiž strach, aby mu některý z jeho bratrů nezkazil jeho vizi sesadit "z trůnu" jejich otce, hlavního Boha a nahradit jeho místo. Nejdříve měl tušení, že oním problémem by mohl být jeho bratr bůh temnot. Proto tehdy nakazil esencí Zla anděla Lucifera, aby byl svržen jako padlý anděl do Podsvětí. A tam měl zničit Ďábla. Jenže Lucifer se do Min Wana (boha temnot) zamiloval a příkaz nesplnil. A proto bůh života zabil Lucifera. Teď však od své sestry, bohyně osudu Fate, získal proroctví, které říká, že "zdroj největšího Zla bude zničen zářivým mečem Světelné energie". A tak zinscenoval všechno pro to, aby Dastiel pozřel Deathovu duši a Deathovo tělo tak zůstalo prázdné a bylo volně přístupné pro Zlo, kterému ho nabídl. Od prvního okamžiku totiž věděl, že je Death reinkarnací Lucifera.
Ve čtvrté sérii se konečně ukázal "na světle" (jaký šok pro Reima a Kysona, kteří žili v domění, že je mrtvý). Ať se však snaží sebevíc, nevede se mu svého úhlavního nepřítele Akiyamu zabít.
Není nijak překvapující, že Kyson svého nevlastního otce upřímně nesnáší. A svůj postoj k němu nehodlá měnit. A ne, že by o to Edward stál, navíc mu pije krev jen pomyšlení na to, že jeho nevlastní syn má místo partnerky partnera.
Bůh života dost klame "tělem". Nikdy se neobracel k pozitivní magii, vždy vyhledával přítomnost Zla. Polovina jeho bratrů a sester si ho považuje, druhá se od něj odvrací. Ve svém vyvoleném těle, tedy jako Edward Delgabo, svoje záliby v černé magii ještě prohloubil.

http://fc04.deviantart.net/fs70/i/2011/352/f/f/edward_delgabo_by_nicolca94-d4jgmw4.jpg

Památné věty... v hlavní roli Dastiel, Misha, Makoto a Kyson

17. prosince 2011 v 21:42 | Nagasaki Nicolca |  ...ALL characters
Dastiel
Dastiel: A jelikož je to tvoje vina, hezky je zase usmíříš.
Ageha: Při vší úctě, Dastieli-sama, jak to mám podle vás asi udělat?!
Dastiel (s úsměvem): Ale no tak. Někdo tak vynalézavý jako ty na něco jistě přijde.
Ageha: A co, když ne?
Dastiel: Na takovou možnost bych ti radil rychle zapomenout. Protože dokud na sebe nepřestanou štěkat, pravděpodobně se nezlepší ani Makotova nálada. Chápeš kam tím mířím?
Ageha (pípne): Hai*.
Dastiel (krutý úsměv): A pokud se ti nepodaří je usmířit, budeš mi Makota kompenzovat ty.
Ageha (vyděšený pohled): Co - cože?
Dastiel: Správná reakce. (soucitně) Nepřál bych nikomu, aby musel spát se dvěma bohy. Tohle je však krizová situace.


Yuu (zamračeně): Víš, že jsi někdy vážně děsivý?
Dastiel (nonšalantně mávne rukou): Jsem Ďábel. Je to má práce.


Misha
*o Mortemovi*
Misha: On je to jediné, co mi dává v tomhle světě ještě smysl. Proč bych tu jinak ještě byl, když ne kvůli němu? Miluju ho víc, než svůj božský život, copak to není dost? Jak mu to mám dokázat? Jak ho mám přesvědčit, že my dva patříme k sobě?


Edward (uštěpačně): Ale, ale, bratříček se snaží ochránit své Mrtvé Andílky? Jak dojemné.
Misha (zavrčí): Zkus se jich jen dotknout a garantuju ti, že ti zpřelámu obě ruce!


*k Mortemovi*
Misha (dotčeně): To ti musím pokaždé málem umírat před očima, když chci, abys ke mně projevil trochu citů?!

 
Makoto
*k Dastielovi*
Makoto (rozhořčeně): Nemůžu se už ani ukázat v Podsvětí! Každý druhý si na mě ukazuje a šeptá sousedovi: "Vidíš? To je ta Ďáblova děvka."!


Kyson
Kyson (hladí Deatha po zádech a zašeptá): Miluju tě.
Death (upře na něj překvapený, nechápavý pohled): Proč? Proč miluješ někoho, kdo ti to nemůže oplatit?
Kyson (ušklíbne se): Možná proto, že jsem pitomec.
Death (zamračí se): Ty nejsi pitomec.
Kyson (usměje se): Prostě věřím, že jednou budeš schopný mě zase milovat. (políbí ho) A já udělám všechno, co je v mých silách, aby to bylo co nejdřív.*Ano.

Památné věty... v hlavní roli Death

17. prosince 2011 v 18:46 | Nagasaki Nicolca |  ...ALL characters
*k Mortemovi o Mishovi*
Death: Víš, já myslím, že tě opravdu miluje. Prostě to jen... nedává najevo tím správným způsobem.


Katja: Ale no tak, ty přece nemáš srdce. To znamená, že ti na nikom nezáleží.
Death (zvedne obočí): Vážně? A jsi si tím tak jistá? Myslíš, že mi nikdo v mém okolí nestojí za to, abych za něj bojoval? Omyl. Stojí mi za to všichni.


*ke Kysonovi*
Death: Slib mi, že vždycky uděláš to, co je pro mě nejlepší. Ať se to v tu chvíli jeví sebehůř, chci abys vždycky plně věřil své intuici.


*k Agehovi - reakce na jeho obarvené vlasy*
Death: A uvědomuješ si, že budeš odpovědný za urvání Yuuovy spodní čelisti a psychickou újmu, kterou utrpí Makoto?


*ke Kysonovi*
Death (s úsměvem): Neumíš si ani představit, jak moc se těším, až ti budu konečně schopný zase upřímně říct, co k tobě cítím.


Death: Už to mám. Vím, co jsme udělali špatně.
Mortem: A co?
Death: Špatně jsme si vyložili Fateino proroctví. Delgabo není ten největší zdroj Zla.
Mortem: Cože? Vždyť on sám si tím je jistý, jinak by tolik neprahnul po tom zabít Akiyamu-sana. Když ne on, tak kdo?
*Death mu věnuje významný, smutný pohled*
Mortem (zděšeně): Iie*! To - to nemyslíš vážně!
Death: Copak jsi někdy slyšel o bohovi života jako o největším Zlu? I když se o to snažil, nikdy se mu to nepovedlo. Zato Luciferovi jo.
Mortem: Ale Lucifer byl... no Lucifer! Určitě už to v sobě měl, Delgabo, nebo jak se tehdy jmenoval, ho prostě jen popostrčil.
Death (mírně ironicky): Pokud v sobě měl od začátku Zlo anděl zrozený ze světla a slunečního svitu, můžu se rovnou pasovat na čistokrevného démona.
Mortem (popuzeně): Tak hele, možná jsi byl v minulém životě Lucifer, ale to neznamená, že musíš jít nutně v jeho stopách. Ty nejsi zdroj žádného Zla. Už ne. Korunu největšího hajzla má hlavě Delgabo a nikdo jiný nemá šanci ho o ni připravit!
Death: Být největší hajzl neznamená být nejvyšší Zlo.
Mortem: Ale no tak, Deathe!
Death (zavrtí hlavou): Žádné ale. Jsem si jistý, že jen takhle se naplní to proroctví. Já zabiju Delgaba a... Yuu pak zabije mě.


*Ne!

Památné věty... v hlavní roli Yuu

14. prosince 2011 v 20:02 | Nagasaki Nicolca |  ...ALL characters
Yuu: Osm let se mi úspěšně dařilo držet si každého co nejdál od těla. Ani ve snu by mě nenapadlo, že mou dokonalou "neproniknutelnou" bariéru prolomí démon.
Ageha (opatrně): Zlobíš se?
Yuu: Ne. A to je na tom to nejdivnější.


Yuu: Noo, vypadáš vážně příšerně.
Ageha: Já vím. (pak nasadí zářivý úsměv) Ale stálo to za to. Ehm, nebylo to jen jednou a naposled, že ne?
Yuu (se zvednutým obočím): To záleží na tobě... *Agehův oslňující výraz by rozpustil i ledovec* Fajn. Pokud ale hodláš být mým milencem, upozorňuju tě, že to, co proběhlo včera, ještě nic nebylo.


*k Agehovi*
Yuu: Pokud se bůh do někoho zamiluje, částečně tím omezí svou moc. Jenže u mně je ale přesně naopak. A to se jim určitě nelíbí. Takže už chápeš, proč se o tebe tolik bojím?


Yuu (pokrčí rameny): Nevím, mě k víře nikdy nikdo nevedl.
Makoto (pozvedne obočí): A přesto ses stal bohem?
Yuu (ušklíbne se): Jsem bůh-ateista.


Yuu (skepticky): No dobře. To, že je Delgabo největším zdrojem Zla se dalo logicky odvodit. Kde ale berete tu jistotu, že zrovna jsem ten, který je schopný ho zabít?

Památné věty... v hlavní roli Mortem

12. prosince 2011 v 19:09 | Nagasaki Nicolca |  ...ALL characters
Misha: Myslíš, že bys mě mohl oslovovat jménem?
Mortem: Ehm... no tak dobře. (náhle vrhne na Mishu zamračený pohled) Není náhodou "Misha" ženské jméno?
Misha (s úsměvem): S největší pravděpodobností.
*Mortem povytáhne obočí*
Misha: Je to... přezdívka, dá se říct. Zkomolenina mého jména.
Mortem: Takže ve skutečnosti jsi... Michael?
Misha: Mikael.
Mortem: Mikael? (sarkasticky) Jsi anděl, nebo co?
Misha (se smíchem pohodí vlasy): Myslíš, že bych mohl být?
Mortem (sjede ho pohledem od hlavy až k patě a pak s drzým úsměvem): Vzhled na to máš, ale s charakterem to bude horší.


Ageha: Kruci, Morte, co se s tebou stalo? Někdo, kdo je v posteli vášnivější než Ice, by neměl po jedné noci s Kotowari-sanem vypadat takhle!
Mortem (s velkým přemáháním ho nezavraždil pohledem): O tom se budeme bavit, až tě vezme na milost ten tvůj bůh. Rád se pokochám pohledem, jak budeš po noci s ním vypadat ty!


Misha: Přísahám, že se mi jednou povede dostat z tebe přiznání, že mě miluješ.
Mortem: A já ti přísahám, že to z mých úst nikdy neuslyšíš.


Ageha: Copak ses zbláznil? Nemůžeš tam zůstat!
Yuu: Ageha má pravdu. Jsem si jistý, že Death už o všem ví. Je to moc riskantní.
Juliette (s vyděšeným výrazem): Vždyť tě může zabít!
Mortem: To by nikdy neudělal. *Yuu se na něj nedůvěřivě zamračí* Opravdu, tohle je jediná věc, ve které mu teď stoprocentně věřím.


Death: Copak to nevidíš? Všechno okolo nás k tomu tlačí - nevyhneme se tomu. Buďto zabiju já tebe a zachráním si život, nebo ty mě a staneš se bohem.
Mortem: Ne! Je mi jedno, co tvrdí bohyně osudu. Já ti neublížím a ty neublížíš mně. A víš proč? Protože my dva tvoříme jeden celek. A společně máme takovu moc o jaké se všem bohům jenom sní. Takže se můžeme na nějaký osud zvysoka vykašlat!


Misha: Čistě teoreticky - kdyby se mi něco stalo a bohem smrti se stal někdo jiný, miloval bys ho?
Mortem (naprosto jistě): Ne.
Misha (překvapeně): Jak si tím můžeš být jistý? Co kdyby to byl někdo se vzhledem filmové hvězdy a naprosto ideálním charakterem?
Mortem: Na tom vůbec nesejde. (s úsměvem) Nezáleží mi na tobě jako na bohovi smrti - záleží mi na tobě jen jako na Mikaelu Kotowarim.

Památné věty... v hlavní roli Ageha

10. prosince 2011 v 19:27 | Nagasaki Nicolca |  ...ALL characters
Dastiel: Skvělé. Když jste takoví kámoši, vyšleme tam tebe.
Ageha: Po-počkej! To nejde! Já nemůžu nosit školní uniformu!
Mortem (nechápavě): Proč?
Ageha (nasadí vražedný výraz): Protože nosit něco, co nosí i všichni ostatní, mě naplňuje pocitem klaustrofobie!


Mortem (temně): A co když jsem... někoho doopravdy zabil?
Ageha (s úsměvem mu zašeptá do ucha): A co když já taky?


Ageha (uchváceně pozoruje Yuua): On je tak - božský!
Dastiel (pozvedne obočí): Být tebou, nenechávám se moc ohromovat. *Ageha mu věnuje překvapený pohled* Nemá totiž rád démony.
Ageha: A jak moc?
Dastiel: No hodně.
Ageha (hryzne se do rtu): A všechny?
Dastiel: Všechny.
Ageha: Hmm... (rozhodně) V tom případě JÁ budu výjimka!


Yuu: Víš, ne, že by mi tvá pozornost vadila, ale... nejsi náhodou už tak trochu zadaný?
Ageha: Jak zadaný?
Yuu (ironicky): Mayra, Ice, Makoto - vzpomínáš?
Ageha: Eh, no... Mayra je prostě Mayra. Ice je sice fajn, ale nemáme žádný vážný vztah. A Makoto... (dlouhý povzdech) ... miluju ho, ale je to prostě přítel. Nic takového mezi námi není.
Yuu: Proč ne? Miluješ ho a on tebe.
Ageha (zavrtí hlavou): Nevím. Máme takový specifický vztah. Kdybychom se spolu vyspali, všechno by se pokazilo. Tak to prostě cítím.Makoto: Jsi příšerně sobecký a sebestředný!
Ageha: Já, že jsem sobecký?! Podívej se na sebe! To ty jsi sobec a nudný jak starý páprda!
Makoto: Nudný?! Někdo jako ty prostě nerozumí inteligentnímu humoru!
Ageha (zaječí): Chceš tím snad naznačit, že nejsem inteligentní?!
Makoto: Jo! (zoufale) Proč ses obarvil?!
Ageha (ještě zoufaleji): A proč ty ses ostříhal?!


Ageha: Zavři oči, něco pro tebe mám.
*vytáhne z kapsy krabičku s řetízkem, na kterém je přívěsek ve tvaru zámku, a nasadí ho Yuuovi*
Ageha: Hotovo. Tak co? Líbí?
Yuu: Ano, je krásný. (zamyšleně si přívěsek prohlíží) Nemá náhodou nějaký skrytý význam?
Ageha (uculí se): Tobě nic neujde, viď? (vytáhne svůj řetízek, co schovával pod tričkem)
Yuu: Klíček?
Ageha: Správně. Mám klíč k tvému srdci.


Kyson (vyčerpaně se složí do křesla): Příště budu dělat na nákupech doprovod komukoli, jen ne jemu!
Ageha (dotčeně): Co si stěžuješ? Náhodou, dneska jsem se krotil!
Kyson (zděšeně): Krotil? KROTIL?! Ty, že ses krotil?! (zhluboka se nadechne) Normální člověk nevydrží lítat po obchodech deset hodin a ani se nenaobědvat!
Ageha (plácne se do čela): Gomen*, já zapomněl. Ty jsi jenom člověk. Síle-démonovi holt stačit nemůžeš.
Yuu: Ne, zlato, tím to není. Tobě v nakupovaní nestačí ani Dastiel, a to je to síla, anděl a bůh v jednom.


Mortem (mrzutě): Ty děláš, jako by se dělo bůh ví co.
Ageha: Však se děje! (přehrabuje se v šuplíku) Sakra, jak je možný, že nemáš žádnou kravatu?!
Mortem: K čemu? Nepotřebuju ji.
Ageha: Každý mužský ji alespoň jednou za život potřebuje!
Mortem: Já ne. Jednou jedinkrát jsem měl být oblečený nějak speciálně. A to byla slavnost v kimonech.
Ageha: A co maturiťák?
Mortem: Co bych na něm asi tak dělal? Nechával se vraždit pohledy spolužáků?
Ageha (neposlouchá ho): Ty jsi normální kulturní barbar! Vydž, donesu pár svých.
Mortem: Počkej, ty máš těch kravat víc?
Ageha: Samozřejmě. Nikdy nevíš, kdy se budou hodit.
*za pár minut*
Mortem: Proboha, kolik jich neseš?!
Ageha: Pět. A pět dalších mám ve skříni.
Mortem (zakroutí nevěřícně hlavou): Ty jsi blázen. Normální blázen.
Ageha: Buď rád. Bez kravaty by tě tam asi nepustili.
Mortem (zabručí): Žádná škoda.
Ageha (rozhoduje mezi modrou a fialovou kravatou): Když se ti tam nechce, neměl jsi na to Kotowari-sanovi kývnout.
Mortem: Já nechtěl!
Ageha: Ale kývnul jsi.
Mortem: To byl nějaký zkrat. Nechápu, co mě to popadlo.
Ageha: Na tom už nezáleží, za půl hodiny máš být dole. Sakra, nech si ty vlasy! Takovou práci mi dalo, než se mi povedlo ti je dokonale narovnat!
Mortem: Víš, proč mám vlasy sestříhaný? Aby vypadaly sestříhaně! Ne takhle - ulízle!
Ageha: Nejsou ulízlý, ale elegantní. Chápu, že se Kotowari-sanovi líbíš nejvíc normálně-.
Mortem (zrudne): O to vůbec nejde!
Ageha: Ale jo, jde.
Mortem: Nejde!
Ageha: Jde!
Mortem: Nejde!
Ageha: Zmlkni! Mám tě přečtenýho líp než Kysona, a to je na něm vidět úplně všechno. Drž, spravím ti vlasy.
Mortem (zavrčí): Nákupy, oblečení, vlasy... ty jsi horší než ženská!
Ageha (s úšklebkem): Jsem homosexuální bisexuál. Vlastně víc homosexuál než bisexuál. Tudíž mám plné právo být horší než ženská.


*promiň

Two sides of one soul

5. prosince 2011 v 21:37 | Nagasaki Nicolca |  ...the DEATH POWERS
Nesnáším flétnu! Odpornější nástroj snad ani neexistuje! Brrr! *Death přikyvuje: "Já pořád říkám, že je klavír lepší."* Achich, no nic. Co bychom čekali od někoho, kdo nemá na hudbu absolutně žádný talent? *Mortem ji soucitně poplácal po rameni*

Co kdybych jen tak plácla, že byl Death v minulém životě ten nejznámější padlý anděl, tedy Lucifer? No... plácla? Omyl! Myslela smrtelně vážně!xD

http://fc00.deviantart.net/fs71/i/2011/352/4/c/two_sides_of_one_soul_by_nicolca94-d4i5vzb.jpg

Winter time!

2. prosince 2011 v 21:14 | Nagasaki Nicolca |  ...ALL characters
Ohnivý démon a bůh slunce vám přejí krásné nastávající zimní období!^^
To jako vážně. Vybrala jsem pro tenhle obrázek Makota a Yuua právě proto, že se k zimě hodí ze všech mých postav nejmíň.xD *Ageha (nakukuje jí přes rameno a uznale pokyvuje hlavou): "Páni, ty už máš skoro stejně nelogickou logiku jako já!"*

http://fc00.deviantart.net/fs70/f/2011/336/6/0/winter_time_by_nicolca94-d4hy63v.jpg
https://pa1.narvii.com/6799/31af36ad2124fd3650a5e46e6e8f86fd2580e7d5_hq.gif

Obsah tohoto blogu je veskrze autorský.

Kdo chce kopírovat, nechť bezpodmínečně uvede zdroj!

周觅

Animace a obrázky, jež nepatří k výtvorům mé maličkosti, pocházejí ze serverů DeviantART a tumblr.